جت فاکس

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

اشتراک گذاری

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

رسیدن به این نقطه اوج کنونی شامل یک کار سخت باورنکردنی از جامعه شگفت انگیز وردپرس بود. نگاهی به 40 نکته مهم در شکل گیری دوره.2003

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

وردپرس متولد شده است

پس از مذاکره با مایک کوچک ، مت مولنوگ ایجاد یک شاخه جدید از B2 در SourceForge، و، با نام ابداع شده توسط دوست او کریستین ترمولت ، آن وردپرس به نام. WordPress.org 27 مه راه اندازی شد. در ابتدا ، وبلاگ توسعه ، برخی مستندات شماتیک و انجمن های پشتیبانی بود. صفحه اصلی وردپرس به جهانیان گفت که “وردپرس یک سکوی شخصی انتشار معنایی با تمرکز بر زیبایی ، استانداردهای وب و قابلیت استفاده است.” این سایت به انجمن وردپرس حضور یافت و انجمن ها خانه ای را فراهم کردند.

اولین نسخه وردپرس

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

در تاریخ 27 مه ، 2003 ، اولین نسخه وردپرس ، WordPress 0.7 ، منتشر شد . کاربرانی که از b2 به وردپرس روی آوردند برخی از ویژگی های جدید را دریافت کردند ، از جمله آنها می توان به پنل مدیریت جدید و ساده و مدیر پیوندهای وردپرس اشاره کرد که به کاربران امکان ایجاد وبلاگ نویسی را می دهد. پس از ارسال وردپرس 0.7 ، تلاش شد تا سایر توسعه دهندگان درگیر پروژه شوند ، از Donncha Ó Caoimh و François Planque ، هر دو چنگال های b2 خود را ایجاد کردند.

تغییر نام بزرگ

در اواخر سال 2003 ، تغییرات اساسی در ساختار پرونده شامل جایگزینی پرونده های “b2” با “wp-” بود که The Great Renaming نامگذاری شده است . ساختار فایل وردپرس از b2 به ساختار پرونده آشنایی که امروزه مورد استفاده قرار گرفته است تغییر یافت و بسیاری از پرونده ها در پوشه های wp-περιλαμβάνει و wp-admin ادغام شده اند. تغییرات وردپرس از تولد تا الان

شش جدا ، بارگیری دوبرابر

در 13 مه 2004 ، شرکت شش آپارت ، شرکت پشتیبان Movable Type ، تغییراتی را در مجوز Movable Type اعلام کرد . Movable Type 3.0 ، جدیدترین نسخه ، با محدودیت های صدور مجوز همراه بود ، به این معنی که کاربران نه تنها مجبور به پرداخت هزینه نرم افزاری بودند که قبلاً رایگان بود بلکه برای هر نصب نرم افزار اضافی هزینه پرداخت می کردند. اقدام Six Apart جامعه وردپرس را جلب کرد. این به رشد بستر وردپرس کمک کرد. بارگیری وردپرس در SourceForge بیش از دو برابر شده است و از 8،670 در آوریل 2004 به 19،400 در ماه مه افزایش یافته است.

تصمیم برای فورک کردن b2 و عدم بازنویسی این پلتفرم کاملاً پیش بینی شده بود: اگر جامعه خود را در یک بازنویسی دفن می کرد ، دیگر آماده استقبال و پشتیبانی از همه کاربران جدید وردپرس نبود. در عوض ، آنها آماده بودند. هفته ها همه تمرکز خود را بر کمک به “تعویض کنندگان” گذاشته بودند. توسعه دهندگان اسکریپت هایی را برای کمک به افراد در مهاجرت از Movable Type به وردپرس نوشتند.

سیستم پلاگین معرفی شده است

در مارس 2004 ، سیستم پلاگین وردپرس را برای توسعه دهندگان اصلی و جامعه وسیع تغییر شکل داد. این بدان معنی است که محصول اصلی نیازی به درج ویژگی حیوان خانگی هر توسعه دهنده ندارد ، فقط ویژگی هایی که برای اکثر کاربران منطقی است. رایان بورن اظهار داشت که سیستم افزونه توسعه دهندگان اصلی را قادر می سازد قانون 80/20 را اجرا کنند: “آیا این برای 80٪ کاربران ما مفید است؟ اگر نه ، آن را در یک پلاگین امتحان کنید. ” تغییرات وردپرس از تولد تا الان

اولین بروزرسانی: v1.2 “Mingus” منتشر شد

ماه مه 2004 همان ماه وردپرس 1.2 بود که “Mingus” راه اندازی شد ، وردپرس را برای گروه گسترده تری قابل دسترسی و در دسترس قرار داد. انتشارات مهم وردپرس به افتخار نوازندگان جاز نامگذاری شده اند. چارلز مینگوس یک باس ، نوازنده و رهبر گروه موسیقی جاز بسیار تأثیرگذار آمریکایی بود.

پلاگین اول: سلام !

همچنین در ماه مه 2004 ، اولین افزونه که هنوز هم با وردپرس همراه است – افزونه Hello Dolly ، غزل متن آهنگ سلام ، دالی لویی آرمسترانگ را به طور تصادفی نمایش می دهد در بالا سمت راست داشبورد سرپرست کلیک کنید. این راهنما به عنوان راهنمایی برای توسعه دهندگان علاقه مند به ساخت پلاگین و برای کاربرانی که می آموزند چگونه پلاگین ها را فعال یا غیرفعال کنند می باشد.

بین المللی سازی (i18n)

برای بین المللی سازی وردپرس در سال 2004 ، رایان بورن رشته های قابل ترجمه را با عملکرد ترجمه پیچید__() . او کد را مرور می کرد ، هر بار یک خط ، همه آنچه را می توان ترجمه کرد پیدا کرد و آن را علامت گذاری کرد. این بدان معنی بود که هنگام انتشار WordPress v1.2 ، این افزونه نه تنها حاوی API پلاگین بود بلکه کاملاً بین المللی شده بود.{تغیرات وردپرس از تولد تا الان}

مخزن پلاگین راه اندازی شد

مخزن پلاگین های وردپرس در ژانویه 2005. در میزبانی راه اندازی dev.wp-plugins.org ، و طراحی شده توسط براندازی و TRAC، آن را کاملا از شاخهای پلاگین کاربر پسند است که ما در حال به امروز استفاده می شود. به معنای واقعی کلمه ، مخزن پلاگین فقط یک مخزن کد بود.

لیست پستی wp-hackers

اولین لیست پستی در این پروژه ، wp-hackers نبود ، بلکه wp-docs بود که در نوامبر 2003 برای بحث در مورد مستندات وردپرس و ویکی تنظیم شد. قبل از اینکه لیست پستی هکرها در ژوئن 2004 تنظیم شود ، این برنامه به مدت شش ماه فعال بود . این مورد بعداً در سال 2005 به wp-hackers منتقل شد.

لیست پستی wp-hackers با فعالیت منفجر شد ، و مشغول بحث و گفتگوهای داغ در مورد مسائلی از قبیل اینکه آیا پیوندهای نظر برای جلوگیری از ناامید کردن اسپمرها ، بهترین روش برای قالب بندی تاریخ و نحوه شروع ترجمه وردپرس از بین برده می شوند . توسعه دهندگان سرانجام محلی برای اجتماع داشتند. آنها از بستر جدید ارتباطی – خانه جدید خود در پروژه – استقبال کردند.

سیستم تم معرفی شده است

در فوریه 2005 ، سیستم تم با استفاده از PHP ، که خود یک زبان وسوسه انگیز است ، ساخته شد. سیستم طرح زمینه ، یک موضوع را به قسمتهای اصلی آن تقسیم می کند – برای مثال سرآیند ، پاورقی و نوار کناری. هر قسمت یک پرونده منفرد است که یک طراح می تواند آن را شخصی سازی کند. یک سیستم زمینه وردپرس بومی ، در مقابل یک سیستم الگوبرداری مانند Smarty ، به این معنی بود که طراحان می توانند مضامین را بدون یادگیری یک نحو کاملاً جدید طراحی و بسازند.

100000 بارگیری

در آغاز ماه مارس 2005، وردپرس V1.5 “استری هورن” دیده بود 50000 دانلود . فقط سه هفته بعد ، این تعداد دو برابر شد و به 100000 رسید. برای بزرگداشت این مکان مهم ، یک مهمانی 100k در سانفرانسیسکو برگزار شد. در تاریخ 22 مارس ، گروهی از WordPress ها در Odeon Bar در سانفرانسیسکو گرد هم آمدند.

آرم وردپرس ایجاد شد

این آرم سرانجام در 15 مه 2005 تصمیم گرفت که مت نامه ای را با عنوان “فکر می کنم همین باشد” به لیست نامه های پستی ارسال کرد . پیام مت فقط حاوی این یک تصویر زیبا بود: تغییرات وردپرس از تولد تا الان

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

ایجاد علامت ، ایجاد شده توسط جیسون سانتا ماریا ، به وردپرس عنصری مستقل از آرم را داد که با گذشت زمان ، حتی بدون وجود کلمه ای در کنار آن قابل تشخیص است. این می تواند در آیکون ها ، مارک های تجاری و تی شرت ها مورد استفاده قرار گیرد. به کمک ظاهر آن در تی شرت های WordCamp در سراسر جهان ، فوراً قابل تشخیص است.

WordPress.com

WordPress.com به ثبت نام در ماه اوت سال 2005 افتتاح شد، توسط تنها دعوت بر روی سرور تست نشده، به رشد کنترل کاربر. بسیاری از کسانی که درگیر پروژه وردپرس بودند وبلاگ های WordPress.com از جمله Lorelle VanFossen و Mark Riley دریافت کردند . همچنین هر عضو جدید WordPress.com یک دعوت برای به اشتراک گذاشتن دارد.

اولین WordCamp (برگزار شده در سانفرانسیسکو)

در ژوئیه 2006 ، مت مولن وگ اعلام کرد که بعداً در تابستان همان سال در سانفرانسیسکو میزبان رویدادی به سبک BarCamp به نام “WordCamp” خواهد بود. او به شوخی گفت: “سبک BarCamp” یک عبارت رمزگذاری شده برای “آخرین لحظه” بود .

این رویداد – که او بدون مکان و برنامه اعلام کرد – در تاریخ 5 آگوست برگزار می شود. بیش از 500 نفر از سراسر جهان ثبت نام کردند: Donncha Ó Caoimh از ایرلند و مارک رایلی از انگلستان پرواز کردند. هنگامی که WordCamp مکان خود را پیدا کرد ، آن سالن American American Hall بود ، یک خانه خیابان مارکت که به عنوان مرکز انجمن سوئد سانفرانسیسکو خدمت می کرد.

برنامه WordCamp 2006 نگرانی های این پروژه و احساسات عوامل آن را منعکس می کند. مارک رایلی اولین کارگاه آموزشی در زمینه درگیر شدن با جامعه وردپرس را برگزار کرد ، که اکنون بحث اصلی در WordCamps است. اندی اسکلتون ویژگی ویجت هایی را که برای WordPress.com کار می کرد ارائه داد. دونچا در مورد WPMU صحبت کرد و مارک جکیث وردپرس را به عنوان CMS بررسی کرد ، یکی از جلسات پر درخواست . سخنرانی هایی درباره وبلاگ نویسی و پادکست و روزنامه نگاری و کسب درآمد وجود داشت.

قابلیت واردات و صادرات

با انتشار WordPress v2.1 “Ella” در سال 2007 ، قابلیت واردات و صادرات XML بدون ضرر ، انتقال یکپارچه محتوا بین وبلاگ های وردپرس را آسان کرد. همچنین ، این برنامه دارای ویژگی هایی مانند یک ویرایشگر جدولی جدید برای تغییر بین WYSIWYG و حالت ویرایش کد هنگام نوشتن یک پست است. بین المللی سازی بهتر و پشتیبانی از زبانهای راست به چپ. مدیر بارگذاری جدید مدیریت تصاویر ، ویدیو و صدا را آسان تر کرد. این کد بسیار تمیزتر و بیشتر به ارمغان آورد.

طراحی جدید رابط کاربری مدیر

با WordPress v2.7 “Coltrane” در سال 2008 ، رابط کاربری مدیر به شدت تغییر کرد. هنگامی که عکسهای صفحه نمایش از تغییرات در وبلاگهای انجمن ظاهر می شود ، س questionال اجتناب ناپذیر این بود که “چرا آنها دوباره آن را تغییر می دهند؟” طراحی وردپرس v2.5 کاملاً حل نشده بود قبل از اینکه با اجرای نسخه v2.7 تغییر بزرگی ایجاد شود.

این تغییر به این معنی بود که کاربران با مهارت های مختلف نیاز به یادگیری مجدد وردپرس دارند. در حال رشد جامعه آموزش وردپرس نیاز به گرفتن هر عکس از صفحه و فیلمبرداری مجدد از آن است. با این حال ، هنگام ارتقا کاربران وردپرس ، بازخورد مثبت بود . کاربران رابط کاربری جدید را دوست داشتند. آنها این امر را شهودی و آسان برای استفاده یافتند – سرانجام نشان دادند که تغییری در تنها 9 ماه قبل از آن ناراضی نبوده اند – اما خود رابط کاربری است.

جاسازی فیلم راحت تر

با WordPress v2.9 “Carmen” در سال 2009 ، می توانید یک URL را روی خط خود جایگذاری کنید و از آن بخواهید با پشتیبانی Oembed از YouTube ، Daily Motion ، Blip.tv ، Flickr ، Hulu ، آن را به کد تعبیه شده مناسب تبدیل کند. Viddler ، Qik ، Revision3 ، Scribd ، Google Video ، Photobucket ، PollDaddy ، WordPress.tv و موارد دیگر در نسخه های بعدی دنبال می شوند.

بنیاد وردپرس ایجاد شد

بنیاد وردپرس در ژانویه 2010 راه اندازی شد. Automattic بعداً همان سال در ماه سپتامبر علائم تجاری را منتقل کرد . به عنوان بخشی از انتقال ، Automattic از WordPress برای WordPress.com استفاده کرد ، اما نه برای دامنه های آینده. به مت مجوز WordPress.org و WordPress.net اعطا شد. این شرکت علاوه بر انتقال علائم تجاری برای وردپرس ، نام WordCamp را نیز انتقال داده است. همانند خود وردپرس ، این از WordCamps به عنوان رویدادهای آموزشی غیرانتفاعی و ماندگار محافظت می کند.

این جامعه از جداسازی پروژه WordPress از شرکت Automattic خوشحال شد . این اطمینان بیشتری به مردم داد که اتوماتیک برای تسلط بر اکوسیستم تجاری وردپرس کار نکرده است.

اولین “کمپ کودکان” در WordCamp

WordCamp Ireland ، که توسط سابرینا کنت و کاترین نولان برگزار شد ، اولین رویداد وردپرس بود که فعالیت هایی را برای کودکان 3 تا 12 سال ارائه داد . کریشنا دی ممکن است اولین کسی باشد که اصطلاح ” کمپ کودکان ” را به کار برد. رویدادهای بیشتری برای کودکان دنبال شد ،

اولین اجلاس جامعه وردپرس

اولین گردهمایی عمومی وردپرس بصورت گسترده و فقط دعوت شده – Community Summit – در سال 2012 برگزار شد. اجلاس جامعه بر روی موضوعاتی بود که توسعه نرم افزار وردپرس و جامعه وسیعتر وردپرس با آن روبرو هستند. اعضای جامعه خود و دیگران را برای دریافت دعوت نامزد کردند. تیمی متشکل از 18 نفر در مورد اینکه چه کسی دعوت خواهد شد بررسی و رای دادند. شرکت کنندگان – همکاران فعال ، وبلاگ نویسان ، توسعه دهندگان افزونه ها و تم ها و صاحبان مشاغل از سراسر جامعه وردپرس – برای صحبت در مورد وردپرس به جزیره Tybee ، جورجیا آمدند.

اولین WordCamp اروپا

WordCamp Europe ، در سال 2013 ، اولین WordCamp در مقیاس بزرگ بود که در اروپا برگزار شد. منظور ما از مقیاس بزرگ ، بزرگ است. و منظورمان از بزرگ ، عالی است. این فرصتی برای جامعه وردپرس اروپایی بود که در شهر نابغه لیدن دور هم جمع شوند تا به بیرون بریزند ، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند ، تجارت کنند و بیشتر از همه با وردپرس صحبت کنند.

نمادهای طراحی و تخت MP6

در ژانویه 2013 ، بن دانکل نمادهای مسطح جدیدی را پیشنهاد داد . مدیر وردپرس منسوخ شده بود ، به خصوص در صفحه های نمایش شبکیه که در آن آیکون ها پیکسل بندی می شدند. نمادهای مسطح به درستی مقیاس بندی می شوند و همچنین به طراحان امکان می دهند تا با استفاده از CSS آیکون ها را رنگ کنند. بنابراین پروژه طراحی MP6 شروع به پرداختن به آیکون ها و سایر پیشرفت ها کرد. کار در یک افزونه میزبانی شده توسط پوشه افزونه وردپرس انجام شد. هرکسی می تواند افزونه را نصب کند و تغییرات موجود در سرپرست خود را مشاهده کند. هر هفته ، گروه انتشار و گزارشی را به اشتراک می گذاشت که برای بازخورد مردم باز بود.

افزونه MP6 با WordPress v3.8 “Parker” که در دسامبر 2013 منتشر شد ادغام شد و نشان داد که اگرچه رسیدن به آنجا ممکن است مدتی طول بکشد ، اما طراحی هماهنگ در یک پروژه نرم افزار رایگان امکان پذیر است.

ویرایش تصویری بهبود یافته

با WordPress v3.9 “Smith” در سال 2014 ، به روزرسانی های ویرایشگر بصری سرعت ، قابلیت دسترسی و پشتیبانی از تلفن همراه را بهبود بخشید. اکنون می توانید از ویرایشگر متن خود بدون ویرایش وقت برای تمیز کردن سبک نامرتب ، وارد ویرایشگر بصری شوید. با دسترسی سریعتر به ابزارهای برش و چرخش ، اکنون ویرایش تصاویر هنگام ویرایش پست ها بسیار آسان تر بود . همچنین ، مقیاس گذاری مستقیم تصاویر در ویرایشگر امکان پذیر شد ، و گالری ها شروع به نمایش یک شبکه زیبا از تصاویر درست در ویرایشگر کردند ، درست مثل یک پست منتشر شده.

پیشرفت های ویرایش تصویری بیشتر

با WordPress v4.0 “Benny” در سال 2014 ، امکان جستجوی بارگذاری ها در یک شبکه زیبا و بی پایان وجود داشت. پیش نمایش جزئیات جدید باعث می شود مشاهده و ویرایش هر مقدار از رسانه به ترتیب یک ضربه محکم و ناگهانی باشد. جاسازی به یک تجربه بصری تبدیل شد ، و پیش نمایش واقعی محتوای جاسازی شده (مانند فیلم های YouTube) را نشان می دهد که باعث صرفه جویی در وقت و افزایش اعتماد به نفس می شود. نوشتن و ویرایش حتی نرمتر و غوطه ورتر شد. اکنون ویرایشگر متناسب با محتوا هنگام نوشتن گسترش می یابد ، و ابزار قالب بندی نیز همیشه در دسترس بود.

بارگیری افزونه یک میلیاردی

با ادامه رشد سهم بازار وردپرس ، میزان بارگیری از فهرست افزونه نیز افزایش یافت. وردپرس تقریباً قادر به ساختن هر نوع وب سایتی بود که فکرش را بکنید و افراد باهوش زیادی بودند که برای ساخت پلاگین اعم از رایگان و ممتاز از روی آن پریدند. عمدتا همین افزایش کارآفرین وردپرس بود که تعداد بارگیری ها را در آگوست 2015 بیش از 1 میلیارد بار ارسال کرد.

بیش از 25٪ وب

W3Techs.com اینترنت را خراب کرد و آن را بر اساس هر سیستم مدیریت محتوا در سال 2015 تقسیم کرد. وردپرس به مراتب از شماره 2 در این لیست فراتر رفت ، که جوملا تنها 2.8 درصد بود. Matt Mullenweg نوشت ، “فرصت بزرگ هنوز 57٪ وب سایتهایی هستند که هنوز از هیچ CMS قابل شناسایی استفاده نمی کنند ، و این همان جایی است که من فکر می کنم هنوز یک تن رشد برای ما وجود دارد (و من همچنین برای همه بقیه ریشه می زنم) CMS های منبع باز). ” او فقط همین چند کلمه را توییت کرد ، “هفتاد و پنج رفتن”.

افتتاحیه WordCamp US

آن بود، در آن زمان ( 2015 این رویداد اولین ملی WordCamp آمریکا)، بزرگترین WordCamp تا کنون در جهان، و. مرکز همایش های پنسیلوانیا درهای خود را به روی بیش از 1800 وبلاگ نویس ، طراح ، توسعه دهنده و بسیاری دیگر از وردپرس گشود. در زمان سخنرانی مت مولن وگ ، عضو شورای فیلادلفیا ، دیوید اوه ، 5 دسامبر را “روز وردپرس” اعلام کرد .

بورس تحصیلی یادبود کیم پارسل

به یاد کیم پارسل ، در سال 2015 بنیاد وردپرس بورس تحصیلی ایجاد کرد تا بودجه سالانه را برای یک زن از هر جنس اختصاص داده شده ، که به وردپرس کمک می کند ، برای حضور در WordCamp US تأمین کند.

نقاط پایان محتوای REST API

با انتشار WordPress v4.7 “Vaughan” در سال 2016 ، نقاط پایانی REST API برای پست ها ، نظرات ، شرایط ، کاربران ، متا و تنظیمات اضافه شد. نقاط انتهایی محتوا دسترسی خارجی قابل خواندن ماشین به یک سایت وردپرس با یک رابط مشخص و مبتنی بر استانداردها را فراهم می کند و زمینه را برای روش های جدید و ابتکاری تعامل با سایت ها از طریق پلاگین ها ، موضوعات ، برنامه ها و موارد دیگر فراهم می کند.

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

پروژه گوتنبرگ آغاز می شود

مت مولن وگ برنامه خود را برای تعمیرات اساسی سردبیر در طول سخنرانی خود در سال 2016 در State of Word اعلام کرد . به طور خاص ، او در مورد ایجاد “ویرایشگر مبتنی بر بلوک” صحبت کرد و دوباره تأکید کرد که ادامه یادگیری عمیق JavaScript مهم است. چندی نگذشت که نام این پروژه به نام گوتنبرگ (Gutenberg) گذاشته شد. اول مرتکب رخ داده است 2017 فوریه 3 و اولین نسخه به عنوان یک پلاگین وردپرس در ژوئن 2017. در ابتدا، گوتنبرگ با کمی اختلاف مواجه شد، اما کل جامعه وردپرس اطراف پروژه بسیج برای کمک به اطمینان موفقیت آن است.

گوتنبرگ ویرایشگر پیش فرض می شود

تغییرات وردپرس از تولد تا الان

ارتقا Big بزرگ ویرایشگر. با انتشار WordPress v5.0 “Bebo” در سال 2018 ، گوتنبرگ به عنوان تجربه ویرایش پیش فرض شناخته شد. ویرایشگر جدید مبتنی بر بلاک اولین قدم به سوی آینده ای جدید و مهیج بود. چه در حال ساخت اولین سایت خود باشید ، چه در وبلاگ خود تغییر شکل دهید ، یا کدی برای تأمین معیشت خود می نویسید. گوتنبرگ انعطاف پذیری محتوایی بیشتری ارائه داد.

برای توسعه دهندگان سایت های مشتری ، اکنون می توانید بلوک های قابل استفاده مجدد ایجاد کنید ، به مشتریان خود اجازه دهید در هر زمان محتوای جدید اضافه کنند ، در حالی که ظاهر و احساس ثابت را حفظ می کنند. مجموعه گسترده ای از API ها و اجزای رابط کار ایجاد بلوک هایی با کنترل های بصری را آسان می کند. استفاده از این م componentsلفه ها نه تنها کار توسعه را سرعت می بخشد بلکه یک رابط سازگارتر ، قابل استفاده و قابل دسترسی تر را نیز فراهم می کند.

گسترش رهبری

رهبری وردپرس در سال 2019 گسترش یافت تا به هدایت کارآمدتر پروژه کمک کند. Josepha Haden Chomphosy به عنوان مدیر اجرایی منصوب شد و عملیات روزمره پروژه و همچنین پشتیبانی از تیم های همکاری را بر عهده گرفت.

بزرگداشت الکس میلز

در سال 2019 ، مت مولن وگ برای اعضای طولانی مدت جامعه الکس میلز (viper007bond) که پس از یک جنگ طولانی مدت با سرطان خون درگذشت ، لحظه ای سکوت کرد . الکس یک وردپرس بسیار مهربان ، خلاق و پرکار بود.

دولت کلمه ، در گوتنبرگ

در سال 2019 ، سخنرانی سالانه Matt Mullenweg State of The Word برای اولین بار به زیبایی در گوتنبرگ نوشته و طراحی شد.

مسدود کردن پشتیبانی دایرکتوری

با WordPress v5.5 “Eckstine” در سال 2020 ، یافتن بلوک مورد نیاز شما از همیشه آسان تر شد. فهرست جدید بلوک اکنون درست در ویرایشگر بلوک ساخته شده است ، و امکان نصب انواع بلوک جدید بدون ترک ویرایشگر وجود دارد.

همه جوخه های انتشار زنان و غیر دودویی

در سال 2020 ، نسخه “Simone” وردپرس 5.6 از اولین تیم شناسایی و شناسایی زنان غیر باینری منتشر شد. وردپرس 5.6 روش های بی شماری برای آزاد کردن ایده ها و زنده کردن آنها به ارمغان آورد.

با استفاده از یک موضوع کاملاً پیش فرض کاملاً جدید به عنوان یک بوم ، و پشتیبانی از مجموعه ای رو به رشد که به صورت قلم مو در حال رشد است ، امکان رنگ آمیزی با کلمات ، تصاویر ، صدا یا رسانه های غنی تعبیه شده وجود دارد.

تم بلوک های TT1 منتشر شد

در سال 2021 ، موضوع TT1 Blocks به عنوان یک نسخه آزمایشی از موضوع Twenty Twenty and One منتشر شد. برای استفاده از قابلیت ویرایش در سایت کامل که در پلاگین Gutenberg ساخته شده است ، ایجاد شده است. هنوز برای استفاده در یک سایت تولیدی در نظر گرفته نشده است.

صدمین نسخه انتشار گوتنبرگ

هفدهم فوریه 2021 صدمین نسخه انتشار گوتنبرگ بود و گرچه از نظر ظاهری قابل توجه است ، اما انتشار همان کاری است که همه نسخه های دیگر انجام دادند. این ویژگی باعث بهبود ویژگی های موجود می شود ، اشکالاتی را که کاربران گزارش داده اند برطرف می کند ، ویژگی های جدیدی را اضافه می کند و آزمایشات با ایده های جدید را برجسته می کند. آنچه در مورد آزادی قابل توجه است مردم هستند. آنهایی که از ابتدا با ما بودند ، آنهایی که با ما بودند اما رفتند ، آنهایی که به سفر ما پیوستند ، همه کسانی که در این راه کمک کردند ، همه کسانی که بازخورد دادند ، همه کسانی که دست خود را کثیف کردند و همه کسانی که از این ویرایشگر استفاده کرد ، سعی در گسترش آن داشت و ایده هایی ارائه داد.

وردپرس 40٪ از وب را پشتیبانی می کند

همچنین در فوریه 2021 ، W3Techs.com گزارش داد که نرم افزار وردپرس اکنون 40٪ از 10 میلیون وب سایت برتر جهان را قدرت می دهد! هر دو دقیقه یک وب سایت جدید با استفاده از وردپرس می گوید: “سلام به جهان”!

برای 1000 سایت برتر ، سهم بازار با 51.8٪ حتی بیشتر است. طی 10 سال گذشته ، نرخ رشد افزایش یافته است ، که این واقعیت را نشان می دهد که 66.2 درصد از کل وب سایت های جدید از وردپرس استفاده می کنند!

عضویت در خبرنامه

از بروزرسانی و جوایز ما بهرمند شوید.

شاید خوشتان بیاد!

پره اکلامپسی چیست؟
بیماری

پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلامپسی چیست؟ که یک اختلال بارداری است که بر اندام های بدن تاثیر می گذارد و در پنج تا هفت درصد از بارداری ها