جت فاکس

نکاتی برای نگهداری گربه در خانه

اشتراک گذاری

نکاتی برای نگهداری گربه در خانه

نکاتی برای نگهداری گربه در خانه

وسایل گربه . لوازم گربه

لوازم جانبی گربه .

قبل از اوردن گربه ی خود باید وسایل  ضروری این گربه را تهیه کنیم وسایلی مانند .

غذای مخصوص .ظرف اب و غذا خوری .اسباب بازی های موردعلاقه . ابزار پیرایش . سبد حمل کننده ی گربه .

اسکرچر گربه . خاک و جعبه خاک . جای خواب برا گربه به حالت دیگر جای راحتی برای گربه . توصیه های پزشک .

غذا

غذای گربه باید مورد علاقه او باشد یعنی غذا هایی که خود گربه به ان علاقه دارد. را به او بدهیم اگر گربه ی شما بچه گربه باشد باید این را بدانید. که بچه گربه به ویتامین های زیادی نیاز دارد در بچگی گربه ها غذای کنسروی برای ان ها خبلی بهتر است. و بعد از گذر چند هفته ی نوزادی گربه میتواند به صورت کامل غذا های خشک بخورد .

ظرف اب و غذا

برای تهیه ی ظرف غذای گربه خودمان هم میدانیم که میتوان غذای گربه را در هر ظرفی اماده کنیم. ولی درست است که حیوان ظرف مخصوص به خودش را داشته باشد. و از ان استفاده کند. ظرف پلاستیکی زیاد برای ظرف غذای گربه توصیه نمیشود. زیرا گربه ممکن است به ان حساسیت پوستی پیدا کند. ما بهتر است برای ظرف ظروف استیلی ضد زنگ را انتخاب کنیم. این ظرف را ما میتوانیم در فروشگاه های حیوانات خانگی پیدا کنیم .

اسباب بازی گربه

گربه ها عاشق بازی و سرگرمی هستند. بهترین راه این است که برای ان ها اسباب بازی هایی تهیه کنیم باید مراقب باشیم. و از گربه ی خود اطمینان حاصت کنیم تا اتفاقی قطعات ریز یا جدا شده را نخورد . خانه هایی برای گربه موجود است که گاهی برای گربه ها بسیار جاتب و سر گرم کننده است. و وقتی خودمان  با گربه ها بازی میکنیم. تبادل روابطی بین گربه بر قرار میشود .و او به شما عادت میکند .

ابزار ارایش و پیرایش گربه

یکی دیگر از راه های جذب کردن گربه به خود پیرایش ان است . ما باید یک شانه و ناخونگیر برای گربه ی خود تهیه کنیم. که این وسایل یکی از وسایل های محم برای گربه است. . ما باید از بچگی این عادت را به گربه بدهیم. که بگزارد تا او را پیرایش بکنیم تا موقع بزرگ سالیه گربه دچار مشکت نشویم . 

سبد حمل کننده ی گربه

این وسیله باید تهیه بشود. و من به شما توصیه میکنم که هیچگاه گربه ی خودتان را بدون اه به بیرون از خانه نبرید. حمت کنده ها مناسب و قابل اعتماد معمولا از جنس فایبرگلاس یا پلاستیکی فشرده هستند . این سبد باید مکانی برای قفل کردن ان داشته باشد و همینطور جای دید گربه .

اسکرچه ی گربه

اسکرچه گربه چیست چیزی هست. که هر وقت گربه ی شما تمایل به خراش ایجاد کردن و یا دعوا کردن.  داشت از ان استفاده کند ما چه بخواهیم و چه نخواهیم گربه این کار را انجام میدهد و بهترین راه همین اسکرچه ی گربه است که ما باید گربه را به این کار تشویق کنیم

خاک و جعبه ی مورد نظر

یکی از وسایل مهم هنگام خرید کردن وسایل گربه تهیه ی جعبه ی خاک میباشد نباید زیاد ارتفاع جعبه کوتاه باشد چون کربه باید بتواند به صورت راحتی وارد جعبع شود و بازی کند خاک های زیادی وجود دارد بهترین خاک خاکی است که برای گیاهان استفاده میشود بعضی از خاک ها گرد و غبار زیادی دارند و ای باعث نا سلامتی گربه میشود و میتواند مشکلی در تنفس گربه ی ما ایجاد کند پس  قبل خرید خاک حتما بهتر تحقیق کنیم .

جای خواب گربه

جای خواب برای گربه باید راحت و بسیار نرم باشد و قابل شستشو باشد برای اندازه ی ان باید توجه به گربه ی خود داشته باشیم اگر گربه بالغ باشد باید از جعبه بزرگ برای خواب استفاده کنیم .

ملاقات با پزشک گربه

ما حتما باید قبل از اوردن گربه به خانه ان را به یک دامپزشک نشان بدهیم شاید گربه ی شما مریضی خواص یا نا علاجی داشته باشد باید دقت داشته باشیم که شامپو های مخصوص برای شست و شو تهیه کنیم و از ان استفاده کنیم اگر احساس کردید گربه ی شما خودش را به طور خیلی زیاد میخواروند شامپو یا ضد خوارش را برای او حتما باید تهیه کنیم .

قلاده برای گربه

قلاده ی گربه ها زیاد کاربرد و اهمیت ندارد  ولی برای تزئین خیلی بکار میرود. و این قلاده ها ظاهر زیبا و گونا گونی دارد قلاده گربه دو نوع دارد  یک نوع قلاده ی گردنی و قلاده ی کتفی است که قلاده ی گردنی بسیار زیبا و مورد پسند قرار میگیرد قلاده ی کتفی هم ویژگی های کنحصر به فرد خودش  را دارد مثلا وقتی برای دور زدن به پیرک یا پیاده روی به بیرون میرویم رزر این حالت قلاده کتفی خیلی مناسب تر است برای اینکه بتوانیم گربه ی خود را بهتر کنترل بکنیم . هرچه که ماندن گربه درخانه به سود خود و به سود ان هست چون خانه جایی نرم و گرم ولی خیابان جایی شلوغ و پر از خطر است . ما با نوشتن اسم و شماره تلفن قبر روی قلاده هنگام گم شدن میتوانیم امیدوار باشیم .

تهیه ی لباس برای گربه

بعضی از ادم ها معتقد هستند که لباس به تن کردن حیوانات یک عمل تزیئنی است ولی به ای صورت نمیباشد و یا بعضی از انسان ها میگویند لباس پوشیدن فقط برای انسان ها هست نه حیوانات میگویند ان ها همانطور که در طبیعت بوده اند باید به همانطور هم از ان ها نگهداری شود . و بعضی از انسان ها هم هستند که میگویند  برای عادت کردن سگ به دمای خانه باید لباس تن ان ها کرد  و برای گردش در هوای سرد باید لباس های گرم تن ان ها کنین تا دچار مشکل نشوند .

تشویقی ها

بعضی وقت ها برای تربیت یا جنبو جوش گربه ی خود ان را باید تشویق به کاری کنید مثلا او را تشویق به خوراکی کنید یا مثلا برای او اسباب بازی تهیه کنید تا برای گربه انگیزه ای به وجود بیاید و وقتی که گربه شما کار هایی که از او خواسته اید را انجام داد  به او جایزه دهید و او را تشویق کنید با گربه ی خود سخن بگویید از او تعریف کنید اگر او دختر بود او را نوازش کنید تا او خود را برای شما لوس کند و اگر پستر بود با ان به شدت بازی کنید که او عاشق بازی و شیطنت هست برای ان ها نیز اسمی قائل شوید و مدام ان ها را به ان اسم صدا کنید اسم هایی جذاب  . او را صدا کنید و اگر او به جای شما امد به او جایزه بدهید . 

نکاتی برای نگهداری گربه در خانه

منبع:جت فاکس

عضویت در خبرنامه

از بروزرسانی و جوایز ما بهرمند شوید.

شاید خوشتان بیاد!

پره اکلامپسی چیست؟
بیماری

پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلامپسی چیست؟ که یک اختلال بارداری است که بر اندام های بدن تاثیر می گذارد و در پنج تا هفت درصد از بارداری ها