جت فاکس

آسیب های جامعه چیست؟

آسیب های جامعه امروزی و جلوگیری از آن

اشتراک گذاری

آسیب های جامعه امروزی و جلوگیری از آن

توضیحات:✔

سلام ما در اینجا انواع آسیب های اجتماعی را نام میبریم و درباره آن توضیح میدهیم، و اینکه چه کسانی و چرا دامن گیر این اسیب ها میشوند!

چه آسیب هایی؟🤔

هر آنکه که شما فکر کنید! متاسفانه جامعه به حدی خطرناک شده که هر بلایی سر شما می آورد، که شامل آسیب روحی،روانی، جسمی، مالی ، آبرو ریزی و هزاران مشکل دیگری میشود!

آسیب های جامعه امروزی و جلوگیری از آن

چه کسانی بیشتر آسیب میبینند؟😒

طبق آمار و تجزیه و تحلیل ما به این نتیجه ریسیدیم جوانان بیشترین آسیب را خواهند خورد که از در پسران از سنین 14 تا 19 میباشد و در دختران از سنین 9 تا 14 میباشد، حالا شاید باخود بگویید چرا جوانان و اخه چرا در این سن؟🤐

جواب این سوال در زیر است:

کنجکاوی،

سن بلوغ،

دوستان بد

جنگ نرم

حالا باز موارد بالا را گسترده تر میکنیم:🙄

کنجکاوی:🥳

سن جوانی به سن اوج کنجکاوی معروف است. که جوانان در این سن سعی دارند پیرامون خود را بشناسند. و بتواند با پیرامون خود ارتباط برقرار کند، متاسفانه این علاقه به شناخت پیرامون خود در بیشتر جوانان مورد نطارت قرار نمیگیرد، یا اینکه جوانان از خط قرمز رد میشوند و هر چیزی را امتحان میکنند، که یکی از انان مواد مخدر است که بیشتر معتادان به همین شکل که فقط یک بار خواسته اند امتحان کنند و دیگر سمت ان نروند ولی هر دفعه انجام داده و اینگونه به دام اعتیاد افتاده است.😑

سن بلوغ:🙈

این مهم ترین و اصلی ترین بخش برای این مقاله میباشد.

سن بلوغ چیست :

سن بلوغ سنی است که فرد در آن بالغ میشود یعنی مانند یک انسان کامل قابلیت فرزند آوری و … را دارا است، حالا سن بلوغ در پسران از سنین 14 تا 19 میباشد و در دختران از سنین 9 تا 14 میباشد، که دقیق نیست چون افرادی هستند که زود یا دیر به بلوغ میرسند که بلوغ زود رس یا دیر رس گفته میشود!

که به این سنین اوج بلوغ هم گفته میشود که تغییراتی هرمونی در بدن فرد ایجاد میشود که تغیراتی در تفکر،عقل،هوش، و …. ایجاد میشود که این هم باعث میشود مشکلاتی ایجاد شود با ما در ادامه آسیب های سن بلوغ را خواهید فهمید!

احساس قدرت و غرور:(┬┬﹏┬┬)

آسیب های جامعه امروزی و جلوگیری از آن :::فرد در این سن احساس غرور رو و قدرت میکند که باعث دردسر میشود فرض کنید اطرافیان میگویند این مار از دست تو برنمیاید یا فرض کنید چالشی به راه انداخته اند و فرد نوجوان با اینکه نمیتواند آن کار را انجام دهد ولی باز هم سراغ آن کار میرود و باعث انواع ضرر ها میشود، این پدیده تغریبا در زمانی فرد در کنار دوستان خود است رخ میدهد چون انها سعی دارند فرد را مسخره کنند که مثلا تو نمیتوانی این کار را کنی!

آسیب های جامعه امروزی و جلوگیری از آن

احساس تنهایی:👦👧

99 درصد از نوجوانان و جوانان متاسفانه در این سنین احساس تنهایی میکنند!

حالا میگویید چرا ! طبق آمار و تفکر ما به این نتیجه رسیدیم که به دلیل بلوغ فرد هورمونهایی فرد تولید میکند که میتوان به یکی از آن ها که هورمون عشق ( اکسی توسین )است را نام برد در این سن وقتی فرد جنس مخالف را میبیند قطعا این هورمون ترشح میشود و باعث میشود فرد سمت جنس مخاف برود و جا به کار های خراب بکشد!

به طور مثال هر دو نوجوان به هم احساس عشق دارند ! و به هم نزدیک میشوند تا این که یکی از انها دست به کار میشود و در خواست دوستی میدهد! حالا بستگی به فرد متقابل دارد که چه عکس العملی نشان بدهد!

تا اینجا بنظر عاشقانه و رمانتیک به نظر میاید مگه نه! خاب بله ولی اگر پراکنده کنیم و گسترش بدهیم موضوع را میبینیم خیر با ما تا ادامه همراه باشید

اولا جوانان و نوجوانان به این دلیل این مار ها را میکنند این اس: درگذشته سن ازدواج همین سن بود یعنی فرد در موقعی که به سن بلوغ میرسید باید ازدواج میکرد حالا خداوند هم این حس را به انسان داده تا هر دو مایل به ازدواج شوند و ازدواج کنند فقط این نبود البته بگم بدونید هورمون های جنسی هم فعال میشن اینم یکی از دلایلشه ولی این وسط در پسران فقط عشق نیست! شهو.ت هم هست که بیشتر دوستی ها را به تجاوز تبدیل میکند و هم دختران نه آبرویی میماند برایشان و اینکه نه بکارتی!

حالا ازدواج هم نمیتواند کند اگر هم ازدواج کند سرکوب میزنند که تو ..!

پسر به دلیل تجاوز حکم اعدام را دارد ولی اگر بخشیده شود حکم سنگ باران و شلاق این وسط پسر هم میسوزد چون دست خودش نیست شیطان و میل جن.سی با هم جور میشوند و عقل از کار میاندازند

آسیب های جامعه امروزی و جلوگیری از آن

خاب دیگه بد گفتن بسه حالا بیاید نیمه دوم لیوان رو ببینیم!

در همین مبحث بگیم که 40 درصد هم پسر وجود داره که واقعا عاشق باشه و حاضر باشه هر کاری کنه!

هیچی معلوم نیست پس مواظب باشید!

دوستان بد (⊙_⊙;)

دوستان بد اصلی ترین عامل این اتفاقات است

فرد نزدیک ترین به یک نوجوان است و تغریبا نوجوان ها همیشه دوستشان را به هر کاری دعوت میکنند!

ما انواع دوست و رفیق داریم رفیق خوب و بد یا همان ناباب که باعث هر ضربه ای به فرد میشود!

به طور مثال : دوست ناباب باعث میشه چشم و گوش نوجوان به هر چیزی باز بشه از جمعه مسائلی که مناسب سن نیست و فرد بره سراغ اون چیزا با اینکه خبری نداره که چه اتفاق هایی میوفته اگر اینکار رو انجام بده!

یا مثلا با دعوت کردن به سیگار کشیدن یا مشروب خوردن یا حتی دعوا و دزدی کردن میتواند مضر باشد.

یا راه های منحرف و هر چیزی را که فکرش را بکنید!

به طور مثال طبق یکی از تعریفات یک دختر دبیرستانی متاسفانه در خوابگاه ها دختر ها دست کار های زشتی مانند خود.ار.ضایی و همج.نسگرایی و .. میشوند که ازیک نفر که این ها را میدانسته آمده و به تمام دوستان خود اموزش داده است تا اینکه به این گونه از دوست ناباب ضربه خورده اند با اینکه همین افراد در جامعه به نظر پاک ترین هستند و تمام موارد از حجاب و .. را رعایت میکنند.

جنگ نرم و فضای مجازی:👨‍💻👩‍💻

جنگ نرم چیست؟ جنگ نرم یعنی دشمن بدون استفاده از سلاح سرد و گرم مانند توپ و تفنگ و چوب و… و از راه های دیگر سعی دارد یک جامعه را نابود کند به طور مثال شبکه های ماهواره ای

در دنیای امروزی در دست هر کسی یک تلفن همراه یا ساعت رایانه یا یک چیز پیشرفته وجود دارد فرقی هم نمیکند تلوزیون باشد یا گوشی یا هر چیزی که اطلاعات را میرساند!

در امروزه با تولید اینترنت و تلوزیون و شبکه های ماهواره ای مردم تغریبا از تمام وقوع با خبر میشوند!

98 درصد از نوجوانان دارای تلفن همراه هستند که متاسافنه دشمن سعی میکند با ارسال مطالب ناهنجار و خراب سعی کند اسلام را نابود کند!

یا اینکه در بازی ها یا پیامرسان های امروزی متاسفانه دوستیابی رواج یافته و هر کسی به هر کسی اعتماد میکند که باعث شکست عاطفی ، خودکشی، ضرر جانی و مالی و مادی یا هر چیز دیگر باشد

پس باید هواسمان به فرزندمان باشد!

تمام امید وارم خوشتان آمده باشد

عضویت در خبرنامه

از بروزرسانی و جوایز ما بهرمند شوید.

شاید خوشتان بیاد!

پره اکلامپسی چیست؟
بیماری

پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلامپسی چیست؟ که یک اختلال بارداری است که بر اندام های بدن تاثیر می گذارد و در پنج تا هفت درصد از بارداری ها